Hakkımda

Fotoğrafım
'Kanatlı' (Hacı Kemal Tiryaki), 1941'de doğdu, sonradan babasından kendisine kalacak ve ailesini kuracağı 'o eski kerpiç ev'de. Baştan sona büyük bir azim ve çalışkanlıkla geçen ömrü, 05.02.2015 günü sabaha karşı son buldu. Allah rahmet eylesin. Burada yazılanlar biraz da onun hikâyesidir.

Bu Blogda Ara

14 Ocak 2016

Barakeli'nde Bir Köy, Seydimen, Hatıralar ve Hikâyeler

Not: Kitaplar, sınırlı sayıda bastırılmış olup Gaziantep'de, Türker Tiryaki’dedir. Kitaptan edinmek isteyenler için telefonu: 0 538 363 3412.

"Memleket ve çocukluk, insan hangi yaşa gelirse gelsin ve ne kadar çok mekân değiştirirse değiştirsin, hep yanında taşıdığı şeylerdendir. Misal, Seydimen ve 'Kanatlı' o hep yanımda taşıdıklarımdan oldu benim için, zor ama güzel zamanlardı o geçmiş günler, insan yaşadıkça daha bir net anlıyor bunu. O kadim, kıraç ama verimli toprağın hikâyesinin ve o güzel insanların ve anılarının unutulup gitmesine gönlüm razı olmadı. O geçmiş günlerdeki hoş ve dolu dolu zamanları kısmen birer anı formatında, kısmen de hikâye tadında kaleme almak istedim ve neticede bu kitap ortaya çıktı. Umarım bu kitap amacına ulaşır."

http://heyamola.net/?product=barakelinde-bir-koy-seydimen


Hiç yorum yok: